Ir izstrādāts Ropažu dievnama atjaunošanas skiču projekts un celtniecības darbu izmaksu tāme!

Tāmi varat aplūkot šeit: 1 un 2
 (pdf formātā)

Ropažu dievnamam veltītajā lpā var redzēt jau padarīto un vēl iecerēto -  www.ropazubaznica.lv

Balkona zāle - lielākais projekts 2013.gadā

Arhitektūras un dizaina students Oskars Bulle, kā dāvanu Ropažu draudzei Lieldienās, ir sagatavojis mūsu dievnama balkona zāles vizualizāciju - priekšstatam, kāda tā varētu izskatīties.
Šī zāle ir ārkārtīgi svarīga, lai draudze varētu ziemas periodā pulcēties piemērotākos apstākļos, proti, lai ziemā, dievkalpojuma laikā, nebūtu jāsalst lielajā zālē.

Balkona izbūves rezultātā iegūstam telpas arī pirmajā stāvā, kur risināt jau sen sasāpējušo labierīcību jautājumu. Otrajā pusē izveidojas telpa kur iekārtot bērnu rotaļu un/vai svētdienas skolas telpu.

Ikviens atbalsts ir ārkārtīgi svarīgs!
Kā ropažnieki labi zina - dievnama zālei nav pārseguma (griestu) un tas ievērojami sadārdzina gan visa dievnama atjaunošanu, gan balkona zāles izbūvi.
Tāpēc aicinām novadniekus un visus labas gribas cilvēkus atbalstīt Ropažu novadā vienīgās baznīcas atjaunošanu un labiekārtošanu. Lai Ropažu dievnams veidojas par vietu kur labprāt pulcējas novadnieki; ko ar prieku un lepnumu rādām ciemiņiem!

Sakām sirsnīgu paldies visiem, kuri jau līdz šim nesavtīgi piedalījušies Ropažu dievnama sakopšanā un atjaunošanā!

Ja esat izlēmis balkona zāles izbūvi atbalstīt, lūdzam jūsu ziedojumā norādīt - mērķziedojums Ropažu dievnama atjaunošanai.

Par līdzekļu piesaistes gaitu regulāri informēsim šajā mājaslapas sadaļā.

Konts baznīcas atjaunošanai:

LV25HABA0551038016874
Ropažu Evaņģēliski luteriskā draudze
„Pilskalni”, Ropaži, Ropažu nov., Rīgas raj., LV-2135
Reģ. nr.: LV90000574380
AS „Swedbank”

Saskaņā ar izstrādāto skiču projektu, Ropažu Baznīca pēc atjaunošanas izskatīsies apmēram šādi (ar nelielielām izmaiņāsm, kas radīsies darba gaitā. Arī krāsas mākslīgā bildē nedaudz atšķiras, bet princips paliek tas pats):

‍‍

"Kad mēs lūkojamies uz milzīgajām katedrālēm, kas uzceltas toreizējās mazajās pilsētās, nejauši pārdomājam: vai tas nav lieki, vai tas nav tukši, vai ieslēgšanās kambarītī nav pareizāka? – Bet liekas, ka mūsu Kungam un Pestītājam nekas nebūtu pretī ieiet greznajā katedrālē, ja tā celta, lai pagodinātu Dievu, lai cilvēka dvēsele varētu pacelties gavilēs pret debesīm. Viņš tur ir iegājis – jo cilvēki ir nākuši no turienes ārā kā tādi, kas Viņu ir redzējuši un sastapuši." R.Feldmanis